W jakich przypadkach zażyć tabletkę awaryjną?

Witam,kochalam sie z chlopakiem,w pewnej chwili zorientowalismy sie ze prezerwatywa zsunela sie z czlonka i po wyjeciu czlonka zostala w pochwie,(moglismy chwile kochac sie bez niej) nie doszlo do wytrysku, (nie szczytował) moj partner wyciągnął prezerwatywe z pochwy palcami.Zalozylismy nową prezerwatywę i dokończyliśmy stosunek. Dodam okres skonczyl mi sie19.09 a kochalismy sie21.09 na kalendarzyku wydaje sie ze miałam dni niepłodne. Czy mogłam zajść w ciążę? Powinnam isc po tabletke 72h po?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Decyzje o zastosowaniu antykoncepcji postkoitalnej powinna Pani podjąć samodzielnie.