W którym tygodniu ciąży można rozpoznać płeć dziecka?

Witam , mam pytanie w którym tygodniu ciąży można rozpoznać płeć dziecka ? :) Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Czasami udaje się określić płeć dziecka w badaniu USG już w 12-13 tygodniu ale w wielu przypadkach jest to badanie w 20 tygodniu. W bardzo nielicznych przypadkach ustalenie płci przysparza problemy nawet do końca trwania ciąży.