W którym tygodniu ciąży najlepiej widać pęcherzyk ciążowy?

Witam!
Ostatnią miesiączkę, której nie dostałam miała być 14 lipca. Od tego dnia po 7dniach (20 lipca) zrobiłam test domowy i wyszedł pozytywny. Druga kreska nieco jaśniejsza, ale wyraźna. Poszłam do swojego lekarza i powiedział, że widzi objawy wczesnej ciąży. Jest zasiniona pochwa, rozpulchniona macica itd. Jest jakieś rozrzedzenie w dobrym miejscu, ale nie może powiedzieć na 100% czy jest to pęcherzyk ciążowy, bo nie widzi dokładnie. Przepisał mi D***, kazał przyjść za 7-10 dni, to wtedy podobno ma być widać. Czy rzeczywiście na tym etapie może być niewidoczny pęcherzyk ciążowy? Mój lekarz był spokojny, powiedział że musi być dobrze, że po prostu może za wcześnie przyszłam. Nadmieniam, że mam zazwyczaj dłuższe cykle, ostatnią miesiączkę też dostałam po 31 dniach, więc może mogło coś się przesunąć.

Z innych objawów mam ból brzucha, taki ciągnący w dół po tej lewej stronie, czyli tam gdzie powinno :), czasem pulsujący i smak w ustach, jakbym jadła szklankę, pić się chce, dużo oddaje moczu i tworzy się sporo śluzu takiego bezwonnego i bezbarwnego.

Poza tym czuję się dobrze. Proszę o interpretację.

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie do końca rozumiem opis Pani wizyty u ginekologa. Z Pani opisu wynika bowiem, że nie było wykonywane badanie USG, które jest podstawą rozpoznawania ciąży. Pęcherzyk możliwy jest do uwidocznienia już po 2 tygodniach od stosunku. W Pani przypadku, gdy test został wykonany około 5 tygodnia ciąży (wiek ciąży liczymy od daty ostatniej miesiączki) pęcherzyk powinien być już wyraźnie widoczny.

W przypadku problemów z uwidocznieniem pęcherzyka ciążowego zalecane jest oznaczenie poziomu betaHCG w surowicy krwi, który wykorzystywany jest jako swoisty rodzaj testu ciążowego oraz służy do monitorowania rozwoju ciąży.

Pozdrawiam