Pęcherzyk ciążowy i bijące serduszko a tydzień ciąży

Witam serdecznie! Chciałabym się dowiedzieć, w którym tygodniu ciąży od chwili zapłodnienia widoczny jest pęcherzyk ciążowy, a w którym widoczny jest zarodek z bijącym serduszkiem? Kiedy pęcherzyk ciążowy jest widoczny na usg? Kiedy można usłyszeć akcję serca? Jakie są normy wielkości pęcherzyka ciążowego w czwartym, piątym i szóstym tygodniu od chwili zapłodnienia? Jakiej wielkości powinien być pęcherzyk ciążowy w tych poszczególnych tygodniach, czy to powinno być około 3 mm, czy może 4 mm? Temat pęcherzyka ciążowego bardzo mnie interesuje, ale nie chciałabym szukać informacji na żadnym forum, a uzyskać je od specjalisty. W związku z tym, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania dotyczące pęcherzyka ciążowego, bo wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam!
 Od około czwartego-piątego tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki) możliwe jest uwidocznienie pęcherzyka ciążowego.
Zarodek jest widoczny i można zmierzyć jego wielkość w okolicach między piątym, a szóstym tygodniem ciąży. W tym okresie należy uwidocznić prawidłowe zagnieżdżenie pęcherzyka ciążowego, czynność serca płodu (akcja serca staje się widoczna od około 5-6 tygodnia).

Jeżeli chodzi o normy wielkości to są one odnoszone do wieku ciążowego i nie zawsze można szczegółowo podać zakres wielkości.
Średnia wielkość zarodka w 3 tygodniu ciąży wynosi 0,15 mm.
W okresie 4 tygodnia ciąży - około 0,36 mm do 1mm, w 5 tygodniu ciąży -płód ma ok. 1,25 mm długości, a pęcherzyk ciążowy jest wielkości rodzynka. W 6 tygodniu ciąży długość zarodka wynosi 2-5 mm.
 Pozdrawiam serdecznie!