W prawej piersi mam dużego guza - czy na pewno mam raka?

W prawej piersi mam guza dużego, w lewej prawdopodobnie małego, którego wybadał ginekolog. W czasie badania był wyciek z obu piersi, z prawej większy, z lewej mniejszy. Żadnych innych dolegliwości nie mam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Na podstawie samego badania palpacyjnego nie da się stwierdzić rodzaju oraz pochodzenia guza. Lekarz z pewnością skierował Panią na dodatkowe badania (mammografia lub USG, poziom hormonów). Wyciek z sutków może powodować podwyższony poziom prolaktyny. Nowotwór również może manifestować się wyciekiem wydzieliny z sutka. Nie powinna Pani martwić się na zapas. Proszę spokojnie poczekać do wyznaczonego terminu badania.