W prawym płacie gruczołu tarczowego uwidoczniono niejednorodny, dobrze odgraniczony obszar

Endokrynolog.co oznacza opis usg tarczycy:w prawym płacie gruczołu tarczowego uwidoczniono niejednorodny, dobrze odgraniczony obszar z efektem halo,hypoechogeniczny w stosunku do pozostałego miąższu tarczycy, silnie modelujący pozostały miąższ, o wymiarach 28x23x29 mm. W centralnej częsci uwidoczniono bezechogenny obszar o wymiarach 11x6x12mm. Obraz sugeruje zmiane o charakterze rozrostowym z centralnym rozpadem Lewy płat i cieśń niezmienione. Liczneodczynowewęzły16x4i20x5

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie gruczołu tarczowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.