W sprawie ciąży

Mam mały problem ponieważ nie wiem po jakim czasie wykonać drugi test ciążowy, aby potwierdzić wynik.
Od miesiąca nie mam miesiączki oraz miałam poranne wymioty oraz bolące przez cały czas piersi. Z tych oto powodów wykonałam test ciążowy wyszedł pozytywny, ale nie wiem po jakim czasie najlepiej jest wykonać jeszcze raz, aby potem udać się do lekarza. Nie wiem jeszcze czy kupić ten sam test czy też inny?

Dziękuję z góry za pomoc.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani już umówić się na wizytę. Nie musi Pani powtarzać testu. Jeżeli wynik testu jest negatywny, a miesiączka nie pojawia się, to powtarzamy test po tygodniu. Wynik pozytywny natomiast prawie nigdy nie jest jednak fałszywy.
Pozdrawiam serdecznie!