W tym roku kończę 18. Mam 147cm wzrostu i chciałabym zgubić tłuszcz z brzucha. Jak mogę to zrobić, a nie chcę stosować żadnych radykalnych diet?

Witam,

mam 147 cm wzrostu, a więc niewiele. Chciałabym schudnąć, szczególnie pozbyć się tłuszczu z brzucha. Co powinnam zrobić? Nie jestem za radykalnymi dietami. Czy same ćwiczenia wystarczą? Czekam na pomoc i rady od specjalisty. Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś ile ważysz, dlatego nie wiem czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Mimo to polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i regularną aktywność fizyczną. Dieta, aby była skuteczna musi być pełnowartościowa i racjonalna. Jakie produkty wybierać, a jakich unikać i jak jeść, aby nie przytyć dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska

Wykonuj ćwiczenia na partię ciała, które chcesz wyszczuplić i wzmocnić.
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Powinnaś nie tylko ćwiczyć brzuszki, ale też wykonywać ćwiczenia na całe ciało. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Ważne są zarówno ćwiczenia aerobowe, wykorzystujące wszystkie partie ciała, jak jogging, szybki chód, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach, jak również ćwiczenia wzmacniające i wysmuklające określone partie ciała.

Pozdrawiam.