Wada wzroku u 2-latka

co oznacza wada wzroku u dwulatka 3,5+ oko lewe i 3,5+ oko prawe czasem ucieka mu letko oko prawe ale bardzo rzadko gdy mial rok było to bardziej widoczne a teraz minimalnie
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wada oznaczona + oznacza dalekowzroczność, czyli wadę wzroku w której dziecko ma problemy z widzeniem przedmiotów bliskich, dobrze widzi zaś przedmioty odległe.U dzieci zazwyczaj jest wynikiem zbyt małych rozmiarów przednio-tylnych oka (zbyt krótką gałką oczną). Istnieje więc duża szansa że dziecko z niej "wyrośnie". Podejrzewam, że uciekanie oka jest sprawą wtórną do zbyt dużego napięcie mięśni gałki ocznej powstałego na skutek wady wzroku. Jego nasilenie powinno ulec zmniejszeniu wraz z korekcją wady. Proszę pozostać pod stałą opieką okulisty i stosować się do jego zaleceń.