Wady i zalety zabiegów powiększania ust

Proszę o omówienie różnic oraz zalet i wad: tkanki tłuszczowej oraz kwasu hialuronowego dla efektu nieznacznego powiększenia ust, korekty kształtu warg. Tkanka tłuszczowa, czy hialuroniany- co daje większą możliwość modelowania kształtu? Proszę też o informacje o bezpieczeństwie, cenie, trwałości i przewidywalności efektu polecanych przez Państwa metod. Kłaniam się, Jul.

Jeżeli ma to być pierwszy zabieg powiększana usta zdecydowanie doradzam kwas hialuronowy. Duży profil bezpieczeństwa, utrzymywanie od 6 do 18 miesięcy ( w zależności od preparatu), bardzo przewidywalny efekt, naturalny wygląd. Przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej rzadko jest stosowany ze względu na mniejsze możliwości modelowania i mniej przewidywalny efekt. Pozdrawiam

1. Powiększenie ust tłuszczem.
Metoda ta wykorzystuje własną tkankę tłuszczową przeszczepioną z okolicy brzucha lub bioder. Jest nieco bardziej inwazyjną procedurą. Pobrana tkanka musi zawierać żywe komórki, które zagnieżdżą się w nowym miejscu. Zabieg powtarza się co 6-12 miesięcy. Po kilku zabiegach efekt utrzymuje się z reguły dłużej. Cena jest z reguły wyższa.
2. Powiększenie ust wypełniaczami wchłanianymi.
Istnieje wiele rodzajów wchłanianych wypełniaczy, wykonanych z naturalnych lub syntetycznych biokompatybilnych materiałów pozyskanych metodami bioinżynierii. Do osiągnięcia pożądanego rezultatu zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, który należy powtarzać zazwyczaj co 6-12 miesięcy w przypadku krócej utrzymujących się materiałów i 12-48 miesięcy w przypadku długo utrzymujących się materiałów. Wypełniacze różnią się głównie trwałością, plastycznością i ceną. Wyróżniamy tu preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego (Emervel, Teosyal, Restylane, Juvederm, Regenyal), karboksymetylocelulozy (Erelle), kolagenu (CosmoDerm, CosmoPlast), hydroksyapatuty wapnia (Radiesse), kwasu polimlekowego (Sculptra), polikaprolaktonu (Ellanse). Efekt jest łatwiejszy do przewidzenia i korygowania, cena zabiegu niższa.