Wady wzroku: plusy i minusy

Witam serdecznie. Proszę mi powiedzieć co oznaczają w okulistyce nazwy - i +. Mój 4-letni syn ma stwierdzoną wadę wzroku i okulista powiedział,że ma plusy. Mnie osobiście nic to nie mówi. Słyszałam,że w takim przypadku jest możliwe wyleczenie wady. Czy to prawda? Czy mój synek nie będzie musiał nosić okularów do końca życia?

+ czyli nadwzroczność, to u dziecka dobrze, bo może wyrosnąć z wady, jeśli to nie jest duża wada.Nadwzroczność czyli że promienie nie skupiają się na siatkówce tylko za nią, takie dziecko widzi żle z bliska, a na duże /nieskończoność w teorii/ odległości widzi dobrze,np babcie 2 km od dziecka.To typowy 'myśliwy',Proszę się nie martwić, jeżeli wada nie przekracza +2,0 Dptr to zdejmie okulary w 2 klasie podstawówki. circa about kontrolować cz 6 m-cy. Pozdrawiam