Waga nastolatki: czy jest odpowiednia?

Ważę 61 kg, mój wzrost to 170 cm. Mam 14 lat i jestem kobietą. Nie jem śniadania, ponieważ mi się nie chce. Spożywam posiłki po 18. Sport uprawiam tylko na lekcjach w-f, dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Nigdy nie podejmowałam się próby odchudzania. W mojej rodzinie nie występuję otyłość. Dodam, że w wieku 10 lat byłam gruba, ale wyrosłam tylko, że zostało mi trochę sadełka, którego chciałabym się pozbyć i mam grube nogi. Na bilansie 13-latka wyszło, że nie mam otyłości, moja waga jest poprawna. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oraz wzrost mieszczą się w zakresie normy dla wieku. Twoja masa ciała jest nieco zaniżona w stosunku do wzrostu. Nie powinnaś sie odchudzać. Twoje posiłki powinny być regularne i bogate w skałdniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Nie powinno w nich zabraknąć nabiału, a także owoców i warzyw. Wystrzegaj sie słodyczy oraz wysokokalorycznych przekąsek. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi skonsultuj się z lekarzem.