Waga nastolatki: czy taka masa ciała jest prawidłowa?

Mam prawie 14 lat. Chcę schudnąć. Mam 155 cm wzrostu i ważę 40 kg. Myślę, że jestem za gruba, choć inni mówią, że jestem chuda.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 5 centyla, zaś Twój wzrost około 15 centyla. Oznacza to, że zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost są prawidłowe w stosunku do wieku. Ponadto wartości te znajdują się mniej więcej w tym samym kanale centylowym, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu!