Wartości odżywcze i kaloryczność posiłków

Witam.Jak przedstawiają się wartości odzywcze i kaloryczność moich dzisiejszych posilkow? śniadanie:owsianka(250ml mleka 3.2%,1/2 szkl.płatkow owsianych błyskawicznych, 1 łyzka miodu gryczanego, 1 male jablko i maly banan)obiad:ok.50g kaszy jaglanej z garscia swiezej ipetruszki, szczypiorku, 1/2 papryki czerwonej i 1 małą cebulą,szczypta pieprzu+1.5 lyzki miodu gryczanego, maly banan, kostka gorzkiej czekolady(70% kakao), 1/2 pszennej bulki z ok. 1/2 lyzki masla.Mam 21 lat,158cm, waze ok 44kg.

Witam Panią,

Zacznę od tego że widzę tu jedynie 2 posiłki - śniadanie i obiad a powinniśmy zjadać 5posiłków dziennie, regularnie w odstępach około 3h. Śniadanie najlepiej zjeść jak najszybciej po przebudzeniu zaś kolację około 3h przed snem. Co do kaloryczności to śniadanie już Pani wyliczałam w odpowiedzi na inne pytanie a co do obiadu: kasza jaglana 50g to 50kcal, 1/2 papryki 17kcal, cebulka 25kcal, 1,5 łyżki miodu 122kcal, mały banan około 114kcal, kostka czekolady około 60kcal, 1/2bułki 109kcal, 1/2łyżki masła roślinnego 72kcal. To są oczywiście wartości średnie, bardzo przybliżone. Proszę nie liczyć obsesyjnie kalorii a zdrowo się odżywiać i dbać o aktywność fizyczną. Na Pani miejscu zamieniłabym tez pszenne pieczywo na żytnie razowe, mleko 3,2% tłuszczu na 1,5 lub 2%, zrezygnowałbym z masła Zwiększyłabym ilość zjadanych warzyw kosztem owoców. z pewnością powinna Pani też zwiększyć ilość białka w diecie np w formie chudego mięsa, ryb, roślin strączkowych, nabiału. Z tego co widzę dieta nie jest dobrze zbilansowana i pełnowartościowa.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk