Wczesna ciąża a narkoza

Złamałam nogę i złożenie jej wymagało zabiegu pod pełną narkozą. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Test ciążowy przed zabiegiem był negatywny. Od zabiegu minął tydzień, dziś już mam pewność - jestem w 3 tygodniu ciąży. Co grozi mojemu dziecku? Czy może być chore? Wszędzie piszą, że to bardzo groźne. Mój lekarz też tak twierdzi. Jak jest naprawdę. Pomocy. Mirka z Piły

Nic Pani teraz już nie zrobi. Była Pani we wczesnym okresie od zapłodnienia, dlatego test ciążowy wyszedł negatywnie. Oczywiście najgorszym okresem ciąży w czasie, którego nie powinno się znieczulać bez wątpienia jest pierwszy trymestr. W chwili obecnej nic Pani już temu nie zaradzi. Wiele kobiet przeszło operacje w pierwszych dniach czy tygodniach ciąży i urodziło zdrowe dzieci. Proszę się nie denerwować. Teraz trzeba być pod szczególną opieką ginekologiczną.