Wczesna ciąża: czy bóle w dole brzucha są normalne?

Witam. Piszę do Was jeszcze raz, ponieważ bardzo się boję! Chcę tylko wiedzieć, czy wszysko jest w porządku. Z racji tego, że moja ginekolog jest teraz na urlopie muszę czekać na potwierdzenie ciąży do poniedziałku, a to za długo dla mnie! Może wyda się Wam to błahe, ale ja naprawdę się niepokoję! Chodzi mi o bóle w dole brzucha, którym towarzyszy kłócie na przemian z lewej i prawej strony jajników. Ogólnie daje to uczucie takiego powiększania i rozciągania. W ciągu dnia jest w porządku odczuwam je rzadziej i nie są tak uciążliwe, gorzej jest w nocy. Dzisiaj miałam taki przypadek: obudził mnie strasznie silny i tępy ból w dole brzucha, bardzo się wystraszyłam, że coś może być nie tak, ból był na tyle silny, że w momencie zrobiło mi się słabo i ogarnęły nudności. Trwało to może z 10 min. Nie chcę brać żadych leków bez konsultacji z lekarzem, bo boję się, że mogę sobie zaszkodzić, tym bardziej, że gdy leczyłam się N*** prawdopodobnie byłam już w ciąży. Boję się, że może to być objaw poronienia, tym bardziej, że jest to około 4 tydzień ciąży. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości, bo do poniedziałku to ja zwariuję!Chcę wiedzieć, czy takie bóle w dole brzucha, przypominające bóle miesiączkowe są normalnym objawem wczesnej ciąży i kiedy ustają? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Witam sredecznie.
Na początku ciąży mogą wystąpić dolegliwości bólowe brzucha przypominające bóle związane z miesiączką. Należy niepokoić się w przypadku ich nasilenia lub pojawienia się krwawienia. Niestety mogą one wówczas świadczyć o poronieniu. Wówczas konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie sie do ginekologa.
Pozdrawiam.