Wczesne objawy ciąży czy refluks przełykowo-żołądkowy

Witam, współżyłam z moim narzeczonym ostatni raz 7 czerwca, (mój narzeczony skończył na zewnątrz) okres rozpoczął mi się 29 maja, cykle 29-30 dni, od ok. 12 czerwca odczuwam bóle w okolicach jajników, raz "kłuje" a raz "ciągnie", na zmianę z lewej i z prawej strony codziennie. Na początku myślałam, że to owulacja, ale ból cały czas jest. Odczuwam również ból żołądka i brak smaków takich jak przedtem. Od dawna mam problemy z żołądkiem (refluks), ale nigdy nie czułam się tak źle jak teraz. Czy możliwe, że jestem w ciąży? Od 3.06 do 11.06 byliśmy na urlopie może to zmiana klimatu? Do następnego okresu zostało jeszcze kilka dni, test ciążowy wyszedł negatywnie, mam przepisane od lekarza leki przeciwzakrzepowe na krążenie, ale nie wiem czy powinnam je zażywać, gdyż są przeciwwskazania dla kobiet w ciąży. Czy w ogóle ciąża wchodzi w grę czy to żołądek źle reaguje? Kiedy i jakie badania mogę wykonać, aby były miarodajne i aby mieć pewność? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam Karolina 27

Witam serdecznie!

Przy podanej długości cykli dni płodne przypadają na 9-19 dzień cyklu. Do stosunku doszło natomiast 10 dnia cyklu, a zatem teoretycznie istnieje ryzyko ciąży. W tym miejscu chciałabym jednak zauważyć, iż dolegliwości pojawiły się 5 dni po stosunku, w momencie kiedy była Pani w okolicach owulacji, procesie, który nie daje objawów somatycznych. Pierwsze objawy ciąży najwcześniej odczuwane są w 4 tygodniu ciąży, czyli około 14 dni po zapłodnieniu. Z tego też względu niezwykle mało prawdopodobne jest, by opisywane dolegliwości były objawem ewentualnej ciąży. Oczywiście dla jej wykluczenia wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Dotychczas wykonany nie może być uznany za wiarygodny, gdyż został za szybko wykonany. Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe należy wykonywać 14 dni po zbliżeniu. Wcześniej, bo 9 dni po stosunku, można wykonać test z krwi. Pozdrawiam