Wcześniejsze wyjęcie krążka antykoncepcyjnego NuvaRing

Witam, mam pewien problem, podczas stosunku mojemu mężowi zsunęła się prezerwatywa, lekarz przepisał mi escapelle w połowie października oraz w celu stałej antykoncepcji krążki Nuva Ring, miałam je założyć w pierwszym dniu krwawienia i tak też zrobiłam, jednak z roztargnienia wyjęłam krążek za wczesnie po 14 dniach już 4 dzień bez krązka nie mam krwawienia z odstawienia, robiłam testy i nie jestem w ciąży. Nie wiem co teraz zrobić czy zacząć kolejny cykl z krążkiem czy czy czekać na krwawienie?

Witam serdecznie. Proszę potraktować obecną przerwę jako tą normalną robioną w trakcie prawidłowego stosowania. Skrócenie czasu stosowania pierścienia nie wypływa na skuteczność antykoncepcji.