Wcześniejszy okres a rozpoczęcie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Teraz po raz pierwszy będę brać tabletki i okres powinnam dostać 17 czerwca, a dostałam dzisiaj. Lekarz kazał mi wziąć tabletki w 5 dniu cyklu. Czy to, że dostałam okres wcześniej nie przeszkodzi w działaniu tabletek? Mogę wziąć tabletki tego 5dnia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proszę postąpić tak, jak zalecał lekarz. (jest Pani pewna, że powiedział "piątego",  a nie "pierwszego"?). Przypominam, że jeśli rozpocznie Pani przyjmowanie tabletek później niż pierwszego dnia cyklu, to ochrona będzie pełna dopiero po zażyciu siódmej tabletki. Wcześniej konieczne jest stosowanie prezerwatyw.