Wcześniejszy okres po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry, z powodu zatrucia nie brałam przez jeden dzień tabletki antykoncepcyjnych ( stosuję Yaz), następnie wzięłam jedną najszybciej jak się dało, a potem już stosowałam normalnie o stałej porze ( odstęp czasowy pomiędzy wzięciem jednej a drugiej tabletki był krótki), tego samego dnia wystąpiły bóle i krwawienie. Dzisiaj czuje się jakbym miała normalnie okres. Czy mogłam dostać wcześniej okres z tego powodu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku jest to jak najbardziej możliwe. Pominięcie tabletki spowodowało wahania hormonalne.

Witam. W tej sytuacji mogło dojść zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej tabletek i rozregulowania gospodarki hormonalnej.