Krwawienie i ból brzucha po zażyciu tabletek wczesnoporonnych

Wczoraj zażyłam 3 dawki Arthrotecu 50. Po pierwszej dawce (4 tabletki pod język) miałam bardzo silne skurcze, które trwały ok. 40 minut. Po drugiej skurcze również się pojawiły, ale już nie tak silne jak poprzednio. Po trzeciej skurczy praktycznie żadnych nie było już, jedynie kiedy poszłam do toalety, na papierze zostały zaróżowione plamy. Dziś kiedy wstałam, miałam cały brzuch obolały, a przez noc miałam krwawienie. Teraz tylko wycieka ze mnie zabrązowiony śluz... Nie wiem co to oznacza. Czy możliwe jest żebym poroniła? Tydzień temu również zażyłam tabletki wczesnoporonne, ale wtedy po nocy była duża prawie bordowa plama. Natomiast teraz takie krwawienie jak przy okresie. Proszę o odpowiedź. Jestem w 10. tygodniu ciąży, która jest zagrożona.

Witam serdecznie! Przyznam, że nie do końca rozumiem Pani motyw postępowania. Pani zapytanie daje sprzeczne informacje. Zażycie Arthrotecu, jak zapewne dobrze Pani wie, ma działanie poronne. Ich przyjęcie wywołuje skurcze macicy prowadząc do jej oczyszczenia. W efekcie pacjentka odczuwa bóle brzucha, a po 3-4 godzinach zaczyna zwykle plamić. Opisywane dolegliwości sugerują, że tabletki zaczęły działać. Niestety nie mogę wypowiedzieć się na temat ostatecznego ich działania. W obecnej sytuacji konieczne jest wykonanie badania USG, na podstawie którego będzie można wypowiedzieć się, czy doszło do poronienia, a jeśli tak, czy jama macicy uległa całkowitemu oczyszczeniu. Nierzadko okazuje się, iż podanie tabletek nie jest wystarczające i wymagane jest łyżeczkowanie jamy macicy. Pozdrawiam