Zgrubienie i guzek na podniebieniu

Z początku miałem ostry maleńki guzek na podniebieniu. Twardy, ostry wielkości 3 mm. Potem to coś atakowało mi oczy, chyba z 7 razy. Raz jedno, raz drugie oko stawało się krwistofioletowe. Wyraźnie zaczynało mi to wędrować po całej głowie, co jakiś czas objawiając się małym czerwonym zagrubieniem na skórze głowy. Obecnie centrum tego wyrażnie jest nad podniebieniem, z małym zgrubieniem na podniebieniu. Mam ostre szczypanie przy wciąganiu powietrza nosem, niepozwalające spać. Zmiany w nosie widoczne są gołym okiem. Wygląda to jak białe pęcherze przeplatane czerwonymi żyłkami. Ból przemieszcza się stale, ale zawsze powraca nad podniebienie i osłabiony nos. Wyrwalem martwego zęba, prawą dwójkę, który miał być przyczyną bólu i odnawiających się zatok, jak powiedział laryngolog. Boleści dalej rosną. Na wykwit na skórze dobrze działa maść detreomycyna 2 % i łagodzi ból nasady nosa i podniebienia, ale na krótko. Ból jednego dnia potrafi być nawet w trzech różnych miejscach, ale nie jednocześnie?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety opisane przez Pana objawy są na tyle niespecyficzne, że nie pozwalają na postawienie diagnozy tylko na ich podstawie. Zdecydowanie powinien skonsultować się Pan z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana, ewentualnie zleci badania dodatkowe lub skieruje Pana do specjalisty otorynolaryngologa. Działania te umożliwią wdrożenie właściwego postępowania terapeutycznego.