Wędrujący rumień po ukąszeniu

Witam. Cztery miesiące temu podczas pobytu nad morzem ukąsił mnie jakiś owad w nogę tuż nad piętą. Bąbel wygladał na początku zwyczajnie jak po ugruzieniu przez komara ale potem zrobił się rumień koloru śliwkowego, lecz po tygodniu wszystko znikło. Lekarz internista po obejrzeniu stwierdził że rumień zaraz zniknie i tak się stało. Ale po ok. miesiącu od ukaszenia zauważyłam wyżej na łydce lekko różową obręcz(ok. 1-2cm., która przesuwa się powoli w górę.Teraz obręcz dochodzi do kolana.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Takie objawy mogą wskazywać na rumień wędrujący, charakterystyczny dla boreliozy. Sugeruję pilną konsultację internistyczną w celu zdiagnozowania i ewentualnego włączenia leczenia.