Węgiel leczniczy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Czy podczas miesiączki można przyjmować węgiel leczniczy?Mam biegunke i nic innego mi nie pomaga a mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Węgiel leczniczy obniża wchłanianie preparatów antykoncepcyjnych, przez co negatywnie wpływa na skuteczność tabletek. Warto jednak pamiętać, że biegunka także może obniżać skuteczność antykoncepcji. Jeśli zatem koniecznie musi Pani zastosować węgiel sugeruję przyjąć go co najmniej 3-4 godziny przed zażyciem tabletki.