Węglowodany na diecie redukcyjnej

Jak to jest z tymi węglowodanami wreszcie na diecie redukcyjnej na kolację? Jedni dietetycy zaprzeczają drugim jedni mówią aby nie jeść węglowodanów na kolację drudzy że tak...jak to w końcu jest?

Witam,

W diecie redukcyjnej należy OGRANICZYĆ węglowodany, a najlepiej zamienić te proste na węglowodany złożone. Pamiętajmy, że niektóre organy w ciele człowieka (np. mózg) są glukozozależne, czyli do prawidłowego funkcjonowania wręcz potrzebują węglowodanów w określonej ilości.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Dzień dobry! Cukry proste powinny stanowić maksymalnie 10 % energetyczności naszej diety. Proszę pamiętać, że węglowodany proste znajdują się głównie w słodyczach, słodkich napojach, produktach które zostały mocno przetworzone tj,pieczywo pszenne, ryż biały. Głównym źródłem energii w diecie powinny być węglowodany złożone znajdujące się w produktach tj. pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy. Węglowodany powinny znaleźć miejsce w każdym posiłku, natomiast warto zadbać aby były to w większości węglowodany złożone.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska