Uraz pochwy po stosunku

Witam! W czasie stosunku z partnerem doszło do urazu wejścia do pochwy, pęknięcia, które troszeczkę krwawiło (dodam, że jest to uraz mechaniczny, przez to pęknięcie wejście do pochwy jest większe). Teraz odczuwam dyskomfort, pieczenie itp. Bardzo się boję. Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Uważam, że powinna zgłosić się Pani do lekarza, najlepiej ginekologa.
Lekarz powinien dokładnie obejrzeć zmianę, gdyż jeżeli doszło do pęknięcia trzeba ocenić jak głębokie jest to pęknięcie. Czy dotyczy tylko skóry czy też błony śluzowej.

Dolegliwość ta może być bardzo bolesna. Często ból może się nasilać podczas oddawania moczu. Może również dojść do nadkażenia bakteryjnego, dlatego ważna jest wizyta u lekarza, który zastosuje leczenie.

Zazwyczaj takie dolegliwości można leczyć przy użyciu maści przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, co przyspiesza proces gojenia i zmniejsza dolegliwości.

Pozdrawiam!