Wiarygodność badania wątroby polegającego na dmuchaniu baloników

Witam serdecznie, Ostatnio lekarz mi robił jakieś badanie na wątrobe polegające na dmuchaniu jakiś baloników w odstępach czasu podając na początku jakąś herbatkę,niestety wyszło ono negatywnie.Chciałbym się spytać czy to badanie jest wiarygodne? Bo lekarz stwierdził że to badanie powyższe jest lepsze niż aspat i alat oraz wszystkie próby wątrobowe.Od ur.mam fenyloketonurie i wyniki w okolicy 16mg czyli złe czy to od tego możebyć?.Proszę o odp.

Witam serdecznie. Nie spotkałam się z tym badaniem w trakcie mojej pracy zawodowej. Nie mam możliwości oceny jej skuteczności.