Wiarygodność testów ciążowych a nieregularne okresy

Witam. Mam 19 lat, mam pytanie dotyczące testu ciążowego . ROBIŁAM testy ciążowe 2 w listopadzie ( powinnam dostać okres 29.11 i tego dnia zrobiłam , a okresu dostałam 19.11) oraz wczoraj były to NORMALNE DNI . Niby mam okres ale on występuje nieregularnie i nie wiem czy to okres czy plamienie , ponieważ w tym "okresie" tylko pierwszy dzień mnie strasznie boli ,a potem nie odczuwam bólu, a mnie zawsze bolał od początku do końca okresu . Czy te testy są wiarygodne ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy został wykonany przynajmniej po 14 dniach od ostatniego stosunku oraz do badania została użyta poranna porcja moczu to wynik testu należy uznać za wiarygodny. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.