Wiarygodność testów ciążowych po 20 dniach od stosunku

Dzień dobry. Ostatni okres miałam 21.08 z 30/31.08 był ostatni stosunek. Mój cykl trwa od 26-32 dni. Od 22.08 do ok 04.09 byłam ciągle na antybiotyku. Dziś jest 33 dc a okresu nie ma. Robiłam test z krwi beta hcg w 26 i 32 dc oba wyszły poniżej 1.20. W 31 i 32 dc robiłam również zwykły test ciążowy - ten 1 z porannego moczu 2 z wieczornego. Czy testy po takim czasie od stosunku są juz wiarygodne? Czy okres spóźnia się przez antybiotyk który brałam ponad 10 dni?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wykonane testy, zarówno z krwi i moczu są jak najbardziej wiarygodne. Opisany brak miesiączki może być zarówno wynikiem infekcji jak i antybiotykoterapii. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę.