Wiarygodność testu bHCG wykonanego 26 dni po owulacji

Czy test z krwi beta-hcg zrobiony 26 dni po owulacji jest wiarygodny w 100%?

Mikołaj Cyganok

Żaden test nie jest wiarygodny w 100%, ale przy dzisiejszej dostępności do nowych technologii oraz standaryzowanym procedurom pobierania próbek do badań, ryzyko błędu jest znikome. Proszę pamiętać, że "goły" wynik nic nie mówi, jeżeli nie wiadomo, w jakim celu zostało wykonane badanie. Proszę więc skonsultować wynik z lekarzem, zlecającym wykonanie oznaczenia bHCG.