Wiarygodność testu ciążowe 10 dni po stosunku

Witam, Jeśli wykonałam test ciążowy 10 dni od stosunku i nie było na nim dwóch kresek a dodam że test robiłam o 15:40? To czy mogę wieżyc w wiarygodność testu? Wiem, że najlepiej byłoby go zrobić rano ale nie wytrzymałam do rana i zrobiłam go po południu. Proszę o szybką odpowiedz. Dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test należy wykonać minimum 14 dni od stosunku potencjalnie skutkującego zapłodnieniem. W przeciwnym razie jego wynik jest niewiarygodny. Najlepiej wykonać test z porannego moczu, kiedy stężenie hormonu jest najwyższe.