Wiarygodność testu ciążowego 17. dni po ryzykownym stosunku i przyjęciu antykoncepcji awaryjnej

Witam, około 17 dni temu miałam "wpadkę" , 16 dni temu wzięłam tabletkę "72 h po" w ciągu 22 godz od współżycia. Wczoraj zrobiłam test ciążowy,-wynik negatywny, Czy mam się jeszcze czego obawiać ?? Na teście jest napisane ze nawet po 6 dniach wykrywa, jednak najlepiej w czasie spodziewanej miesiaczki ( w moim przypadku za 6dni) , na ile % wynik jest wiarygodny po tylu dniach??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowo wykonany test ciążowy wykonany po 17 dniach od stosunku należy uznać za wiarygodny. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie w dniu spodziewanej miesiączki.