Wiarygodność testu ciążowego HCG płytkowego

Wykonałam rano test ciążowy HCG płytkowy APTEO CARE wynik jedna kreska. Uspokoiłam się, tylko czy wynik testu jest wiarygodny? Producent pisze że test dokładnością odpowiada testowi laboratoryjnemu w internecie również znalazłam, że test jest dokładny. Czy mam sie jeszcze stresować niepotrzebnie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeżeli test zostal wykonany zgodnie ze wskazówkami producenta i w odpowiednim dniu (czyli nie za wcześnie) to ryzyko ciąży w przypadku wyniku ujemnego jest bardzo niewielkie.