Wiarygodność testu ciążowego na 5 dni przed planowaną miesiączką

Mam pytanie. Czy jesli test ciążowy z moczu zrobi sie 3-5 dni przed spodziewaną miesiączką i jest negatywny, to przekreśla to szanse na istnienie ciąży? To jest 30-31 dzień mojego cyklu (zazwyczaj mam nieregularne, ale najczęsciej 33-35 dni). Byłam z moim partnerem 16-18 dzień cyklu, kochalismy się bez zabezpieczenia, jedynie stosunek przerywany. Obecnie tak jak piszę miesiączkę powinnam mieć za ok. 3 dni.. Od 2 dni mam temperature 37-37,1 C, nerwowość, czasami kłucie w podbrzuszu, jajników

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Od ostatniego stosunku minęło 12 dni więc test można uznać za wiarygodny.