Wiarygodność testu ciążowego przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Moj powiedzmy problem polega na tym że biorę tabletki antykoncepcyjne, ostatnio miałam sporo stresu z wyjazdem za granicę i miałam dziwne objawy jakbym była w ciąży (żadnej tabletki nie pominęłam). W 15 dniu po stosunku zrobiłam test (na ulotce pisało, że można robić już 10 dni po stosunku). Czy wynik jest wiarygodny? Oraz czy to normalne że śluz się zmienia tzn raz jest a raz go nie ma?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik testu ciążowego jak najbardziej jest wiarygodny. Nie ma powodów do niepokoju. A propos śluzu - jak najbardziej jest to normalne.