Wiarygodność testu ciążowego wykonanego 10 dni po owulacji

Witam mam cykle 28 dni :) prawdopodobna owulacja miała miejsce u mnie 1 października :) czyli jestem ok 10 dni po owulacji ,robiłam sobie test w domu i wyszedł negatywnie :( czy jest wiarygodny?

Aleksander Ropielewski

Test ciążowy jest wiarygodny w ok. 95-99% przy zastosowaniu się do metod jego przeprowadzenia. Większą wiarygodność dają wyniki badania poziomu aktywności hCG w surowicy krwi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski