Wiarygodność testu zaraz po ciąży

Witam, mam pytanie 10 tyg. temu rodziłam przez cesarskie cięcie, od jakiś 3 tyg. nie karmię piersią, miesiączki jeszcze nie dostałam. Dokładnie 21 dni temu kochałam się z moim mężem i mieliśmy awaryjną sytuację. Czy test ciążowy wykonany po 21 dniach będzie miarodajny? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Testy ciążowe najlepiej wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki. Z wiadomych względów nie może Pani tego zrobić. Testy jednak po tak długim czasie powinny być wiarygodne. Jednak dla całkowitej pewności sugerowałabym wykonanie badania z krwi, tj oznaczenia poziomu hormonu betaHCG, dostępnego w prawie każdej przychodni.
Pozdrawiam.