Widoczne skupiska mikrozwapień, których wcześniej nie było

Proszę o interpretację wyników mojej mamy.Obie piersi o budowie gruczołowo-tłuszcz.ACr3.Tk gruczołowa dysplastyczna z kilkoma torbielami o sr. 3-4mm. przewody mleczne nieposzerzone.w dołach pachw widoczne węzły chłonne-11mm. BIRADS II- W badaniu MMg w piersi prawej na godz.9.30 i 2.00 widoczne skupiska mikrozwapień, których wcześniej nie było. konieczna wer.hist-pat, ROLL BIRADS IV mamma dex. NIe wiem co teraz myślec, proszę o porade i pomoc.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, zgodnie z sugestią należy wykonać biopsję .
Podejrzenie jest poważne, jednak mammografia nie stawia rozpoznań ( tylko podejrzenia )
trzeba wykonać biopsję aby podejrzenie potwierdzić.