Wiek a wahania wagi

Witam Chciałabym się dowiedzieć czy jest określony wiek w którym nie ma już wahań z wagą. Mam 18 lat i przy wzroście 164 ważę 60 kg, jednak moja waga potrafi się zmienić w ciągu tygodnia nawet o 3 kg. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję ;]
18 LAT ponad rok temu

Wahania masy ciała w ciągu dnia mogą sięgać nawet do 2-3 kilogramów i nie należy się tym przejmować. Wahania masy ciała u kobiet są zjawiskiem normalnym. Często jest to związane z cyklem miesiączkowym i działaniem hormonów płciowych, zatrzymaniem wody w organizmie oraz treningiem czy dietą. Także tabletki antykoncepcyjne mogą powodować zatrzymanie wody i wzrost masy ciała. Należy ważyć się raz w tygodniu, najlepiej po przebudzeniu, na czczo, bez ubrania i na tej samej wadze. . Dopiero gdy z tygodnia na tydzień zobaczysz coraz większy przyrost masy ciała możesz mieć powody do obaw. Zadbaj wtedy o racjonalną, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Pozdrawiam