Wiek ciąży na podstawie terminu ostatniej miesiączki

Mam pytanko, ostatni raz okres miałam 20 stycznia, potem byłam od 20 lutego do 8 marca w szpitalu. Dostawałam silne leki i w lutym nie miałam okresu. Myślałam, że leki zaburzyły mi miesiączkę. W marcu udałam się do lekarza i okazało się, że mój pęcherzyk ciążowy miał 6,6 mm - GS nieoznaczalne, w którym tygodniu ciąży byłam?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sądząc po wielkości pęcherzyka ciążowego w momencie badania była Pani na początku piątego tygodnia ciąży. W ciągu tygodnia powinna być widoczna akcja serca płodu. Do zapłodnienia musiało więc dojść w lutym, przed Pani pobytem w szpitalu. Nie wiem jakie leki Pani przyjmowała i jakie mogą mieć konsekwencje dla rozwijającej się ciąży. Powinna Pani powtórzyć badanie za jakiś czas, aby upewnić się, że ciąża się prawidłowo rozwija, a także skonsultować ze swoim lekarzem fakt przyjmowania leków w okresie wczesnej ciąży. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i będzie się Pani cieszyć zdrowym dzieckiem, czego serdecznie życzę. Pozdrawiam!