Wiek ciąży według badań USG
Termin porodu mam na 15 września 2012 według USG a 11 września według OM. Według pierwszego USG, które robiłam 27 stycznia 2012 wyszło, że byłam w 6 tygodniu i 5 dniu, a drugie zdjęcie wskazało 6 tygodni i 1 dzień. Daty ostatniej miesiączki nie pamiętam dokładnie, ale sądzę, że to 4 grudzień (tak podałam lekarzowi). Chciałabym wiedzieć, kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia. Jest to bardzo ważne.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania
Witam! Trudno określić dokładny dzień, w którym doszło do zapłodnienia. Wiek ciążowy liczony jest według daty ostatniej miesiączki, a nie od dnia potencjalnej owulacji/zapłodnienia. Oznacza to, że do rzeczywistego wieku ciążowego dodane jest około 14 dni. Rzeczywisty wiek płodu wynosi o 2 tygodnie mniej niż wynika to z obliczonego na podstawie daty ostatniej miesiączki. Nie pamięta Pani dokładnie daty ostatniej miesiączki, nie podała też Pani jakiej długości są cykle miesiączkowe w Pani przypadku, więc nie można nawet w przybliżeniu obliczyć tej daty. Pozdrawiam serdecznie!