Większy brzuch i zaparcia a ryzyko ciąży

Czy mogę być w ciąż ? 2 miesiące temu kochałam się z chłopakiem , zabezpieczyliśmy się ale On skończył we mnie , miałam tydzień po stosunku okres trwał 5 dni i był skąpy w listopadzie też miałam i również trwał 5 dni i na dodatek się spóźnił . Jest grudzień a ja mam nieco większy brzuch , straszne zaparcia czasem jest mi niedobrze , nie mogę usnąć w nocy i wkładałam sobie palca do pochwy i w macicy miałam coś twardego boję się że mogę być w ciąży , za kilka dni powinnam dostać okres

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy przede wszystkim wykonać test ciążowy, chociaż powiększenie obwodu brzucha z powodu ciąży jest bardzo mało prawdopodobne na tak wczesnym etapie.