Wielkość endometrium - czy moja jest prawidłowa?

Staramy się z mężem o dziecko. Jestem juz po II iui. Martwi mnie endometrum, w 11. d. c. mialam 8,1 mm. Czy to wystarczy, żeby doszło do zagnieżdżenia zarodka? Jakie powinno być najlepsze endomerium? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Grubość >8 mm w 11. dniu cyklu jest jak najbardziej prawidłowa. 11. dzień cyklu zalicza się do fazy proliferacyjnej, czyli wzrostowej. W tej fazie dochodzi do odbudowy błony śluzowej macicy (endometrium), złuszczonej podczas miesiączki, od ok. 1-12 mm. W okresie okołoowulacyjnym grubość endometrium powinna wynosić ok. 10 mm, aby doszło do implantacji. Możliwe jest zagnieżdżenie zarodka przy 8 mm, a nawet 6 mm, chociaż im grubsze endometrium, tym większa szansa na zagnieżdżenie.