Wielkość pęcherzyka 0,52 cm w 5 tygodniu ciąży. Czy to normalne?

Witam,
jestem w 5 tygodniu i 3 dniu ciąży licząc od ostatniej miesiączki, cykle mam 28 dniowe. Równo w 5 tygodniu miałam robione usg, które wskazało 0,52 cm pęcherzyk ciążowy i nie widać było zarodka i mam pytanie, czy wielkość jego jest odpowiednia, bo strasznie się martwię, a wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec tygodnia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wielkość pęcherzyka idealnie odpowiada początkowi piątego tygodnia ciąży. Bicie serca jak i pęcherzyk żółtkowy powinny pojawić się w drugiej połowie piątego tygodnia. Póki co rozwój ciąży jest więc modelowy, co biorąc pod uwagę Pani regularne, 28-dniowe cykle, nie powinno dziwić (regularne cykle umożliwiają precyzyjną ocenę wieku ciąży jedynie na podstawie daty ostatniego krwawienia). Nie ma powodów do niepokoju, jak mawiają lekarze - ciąża to nie choroba.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania!