Wielkość zarodka w 10 tygodniu ciąży

Witam! Mam 27 lat i poronienie za sobą. Obecnie jestem w 10 tyg. ciąży. Serce na badaniu usg biło. Martwi mnie jednak wielkość zarodka. W 1 dniu 9 tyg. miał 1 cm (wg usg to o dwa tyg. mniejszy). Do tego dwa razy przeszłam dwudniowe brudzenie (zbite grudki śluzu koloru czekolady). Od początku biorę luteinę. Moje pytanie brzmi: jakie są szanse na to, że zarodek będzie się rozwijał prawidłowo i nie obumrze? Za odpowiedź serdecznie dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w 12 tygodniu ciąż średnia długość ciemieniowo-siedzeniowa wynosi około 90 mm (0,9 mm) więc myślę, że o wielkość nie ma się co martwić. natomiast w kwestach plamień musi się pani już kontrolować u lekarza położnika prowadzącego ciążę. Pozdrawiam