Wielopoziomowe uszkodzenie krążków międzykręgowych

Witam. Mam na imię Adam, mam 50 lat. Objawy to: bóle krzyża, drętwienie lewej nogi, skurcze, brak możliwości siedzenia ponieważ noga boli i cierpnie. Badanie wykonano w sekwencjach ech spinowego w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Na poziomie L3/L4 tylna wypuklina krążka międzykręgowego, wypukla się w obręb kanału kręgowego na głębokość około 4 mm, powodując dyskretny ucisk na worek oponowy. Na wysokości L4/L5 tylna z lewostronną lateralizacją wypuklina krążka międzykręgowego, wypukla się w obręb kanału kręgowego na głębokość 5mm, powodując spłycenie zachyłka bocznego kanału kręgowego po stronie lewej, niewielki ucisk na worek oponowy i nerw rdzeniowy lewy. Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego w linii pośrodkowej 13 mm. Na poziomie L5/S1 tylna z lewostronną lateralizacją niewielka przepuklina krążka międzykręgowego, wypukla się w obręb kanału kręgowego na głębokość 6 mm, powoduje spłycenie zachyłka bocznego kanału kręgowego po stronie lewej oraz ucisk na nerw rdzeniowy lewy. Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego w linii pośrodkowej 14 mm. Wysokość trzonów kręgów lędźwiowych prawidłowa Intensywność sygnałów stożka końcowego rdzenia kręgowego prawidłowa.
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Pana badanie RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wskazuje na wielopoziomowe uszkodzenie krążków międzykręgowych (dysków). Doszło wypuklenia części centralnej krążków, tzw. jąder miażdżystych, do kanału kręgowego. Na poziomie L5-S1 uwypuklony krążek spowodował ucisk na wychodzący z rdzenia lewy korzeń nerwowy. Ucisk ten odpowiedzialny jest za opisywane przez Pana dolegliwości bólowe. U wielu pacjentów znaczne zmniejszenie dolegliwości uzyskuje się po zastosowaniu rehabilitacji. Niekiedy jednak konieczne okazuje się leczenie operacyjne. Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem specjalistą neurologii lub neurochirurgii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty