Czy mam odstawić tabletki antykoncepcyjne przed artroskopią kolana?

Witam, 16 maja mam artroskopię kolana z powodu bocznego przyparcia rzepki. Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne, jutro kończę opakowanie. W zaleceniach przedoperacyjnych mam tylko informację o konieczności odstawienia 7 dni przed operacją leków przeciwzakrzepowych. Czy powinnam również odstawić tabletki antykoncepcyjne? Jeśli tak to na jaki czas? Wystarczy na jeden miesiąc?

Nie ma absolutnie żadnej potrzeby i konieczności odstawiania tabletek antykoncepcyjnych przed tego typu badaniem zabiegowym. Można swobodnie zażywać tabletki antykoncepcyjne jak do tej pory. Tak jak w zalecaniach należy tylko odstawiać środki farmaceutyczne powodujące zmniejszenie krzepliwości krwi (np. kwas acetylsalicylowy) na tydzień przed zabiegiem.