Czy mogę znów starać się o dziecko po poronieniu?

Witam, 24 lutego tego roku poroniłam ciążę. Zabieg łyżeczkowania miałam 9 marca, później 20 kwietnia pierwszą miesiączkę po zabiegu, a teraz mamy 28 maja, a ja nie dostałam drugiej miesiączki. Brzuch mnie czasami pobolewa, ale nic poza tym. Czytałam, że podobno bywają problemy z drugą miesiączką po łyżeczkowaniu i często w ogóle się ona nie pojawia tylko jest tzw. miesiąc bez miesiączki i dopiero w kolejnym cyklu przychodzi ta niby 2 miesiączka. Trochę się martwię, bo nie chcę zajść za szybko w ciążę przed wykonaniem wszystkich badań. Badam od jakiegoś czasu temperaturę w pochwie i w dniu otrzymania pierwszej miesiączki temperatura wynosiła 37,6, później spadła do 36,5, przez dłuższy czas się tak utrzymywała, a teraz znowu podskoczyła do 37,3- 37,6. Czy wszystko jest w porządku?

Witam serdecznie! Po poronieniu zaleca się odczekanie co najmniej 3 miesięcy z podjęciem prób poczęcia dziecka. Uznaje się, iż jest to minimalny czas potrzebny na regenerację mięśniówki macicy i ustabilizowanie gospodarki hormonalnej przyszłej mamy. W Pani przypadku minęły niemal wspomniane 3 miesiące, a zatem można by było rozpocząć starania o dziecko. Metoda termiczna jest skuteczną metodą zabezpieczenia pod warunkiem spełnienia kilku podstawowych zasad, takich jak codzienne mierzenie temperatury o stałej porze, w tym samym miejscu (najchętniej w pochwie) czy stan równowagi hormonalnej. Pani niestety nie spełnia tych kryteriów, gdyż po ciąży, tak jak wspomniałam wcześniej, zaburzona jest gospodarka hormonalna, która wpływa na wysokość temperatury ciała. Z tego też względu dotychczasowe pomiary nie mogą być uznane za wiarygodne. Pozdrawiam