Czy dostałem dobre leki na choroby układu pokarmowego?

Witam, chciałem skonsultować wyniki badań gastrologicznych, mam prośbę o dokładnie wyjaśnienie. Przełyk przekrwiony nad linia Z. Linia Z na wysokości 2 mm od wypustu, regularna z pojedynczymi trójkątnymi wypustkami. W jednej widoczna krótka linijna nadżerka. Przepuklina rozwory przełykowego. Błona śluzowa dna i trzonu przekrwiona, obrzęknięta z pogrubiałymi fałdami, nie stwierdzono prześwitujących naczyń krwionośnych. Atrium marmurkowate obrzęknięte przekrwione. Do odźwiernika dochodzą pogrubiałe fałdy. Opuszka dwunastnicy przekrwiona. Dwunastnica do zagięcia dolnego z pogrubiałymi biało szarymi kosmkami. Widoczne białe grutki HPylori +. DGN: Choroba refluksowa. Przepuklina rozworu przełykowego. Zapalenie błony śluzowej przełyku, żołądka H pylori + i dwunastnicy.

USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych zmian poza gazami w jelitach. Morfologia: rbc 4,67; wbc 7,8; plt 211; hb 15,2; mcv 100; mch 32,5; glukoza 100; tsh 2,26. Badanie fizykalne: Nie macam oporów patologicznych w jamie brzusznej. leki przepisane: controloc 40 mg; duomox 1g; metronidazol; tribux forte 200mg - te leki brałem 10 dni; controloc 40 - przewlekle. Proszę mi wyjśanić jaki stopień zaawansowania choroby mam, czym są lub mogą być pogrubiałe białoszare kosmki, atrium marmurkowate, białe grudki no i generalnie proszę o własną interpretację badania jak i leczenia, ewentualne zalecenia. Mam też pytanie odnośnie przepukliny rozworu przełykowego, czy są jakieś przeciwwskazania do ćwiczeń na siłowni z ciężarami.

Witam! W badaniu uwidoczniono cechy stanu zapalnego obejmującego błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Wykazano również zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Leczenie, jakie Pan otrzymał, to antybiotyki leczące zakażenie wspomnianą bakterią, lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego oraz lek stosowany w dolegliwościach dyspeptycznych - wszystkie leki jak najbardziej wskazane w przypadku takiej jak u Pana diagnozy. Pozdrawiam