Zaburzenia miesiączkowania po okresie połogu

Witam! Jestem 6 miesięcy po porodzie. Połóg trwał u mnie książkowe 6 tygodni, a potem pojawiły się regularne miesiączki. Każdego miesiąca okres był między 9 a 10, a teraz nie ma go wcale. Miałam objawy podobne do ciąży, ale z testu płytkowego i testu z krwi wynik wyszedł negatywny, więc to nie ciąża. Zabezpieczam się prezerwatywami, więc działanie hormonów też odpada. Dodam, że dziecko karmię piersią. Jaki może być powód zatrzymania okresu, jeśli wyeliminować ciążę?

Witam serdecznie! Najczęstszą przyczyną nieregularnych miesiączek po porodzie jest sam fakt karmienia piersią. W czasie laktacji dochodzi do stałego wydzielania prolaktyny, hormonu blokującego owulację i menstruację. Jeżeli karmi Pani nieregularnie, to miesiączki również mogą pojawiać się nieregularnie. W obecnej sytuacji wydaje się, że może być Pani spokojna. Oznaczenie poziomu betaHCG w surowicy krwi ostatecznie wykluczyło ciążę. Pozdrawiam